IMAG0134 (1)-hatter2">
Üzemlátogatás – PLES Zrt
Tanszék: | Dátum: 2015 | 11 | 10 | Írta: Tibor Kulcsár

A Miskolci Egyetem anyag-és kohómérnök BSc, MSc szakos hallgatói a Minőségi és Nemesacélok Metallurgiája című szabadon választható tárgy keretében 2015. október 16-án üzemlátogatáson vettek részt a PLES Zrt. Borsodnádasdi acélkerékfelni gyártó üzemében.
A tanulmányút során a hallgatók megismerkedtek mind a triplex, mind a simplex felnik gyártási technológiájával. A gyártás korszerű megmunkálási technológiák, mint például plazmavágás, korszerű alakítógépek, hegesztő- és festő-automaták alkalmazásával történik. Az egyes megmunkálási fázisokat 25 robot szolgálja ki.
Az üzemlátogatás csúcspontja az újonnan létesített tesztlabor volt, ahol működés közben lehetett tanulmányozni a gumival szerelt felnik forgó-hajtogató és radiális fárasztási vizsgálatát.
A tanulmányút tapasztalatait az ózdi Hotel Ózd éttermében eltöltött ebéd utáni beszélgetésen egyeztették, majd ezt követően az Ózdi Acélművek Kft. hengerművében tettek még egy látogatást.
A tanulmányutat Dr. Grega Oszkár és Kulcsár Tibor szervezte, a költségeket a Műszaki Fejlesztésért és az Alkalmazott Kutatásért Alapítvány finanszírozta.

Üzemlátogatás – PLES Zrt