Csoprtkép - Suzuki - Esztergom 2015.10.02">
Hallgatók a Suzukinál
Tanszék: , , | Dátum: 2015 | 10 | 13 | Írta: Harcsik Béla

A Fémtechnológiák c. tantárgyat gondozó Metallurgiai Intézet szervezésében 2015. október 2-án anyagmérnök hallgatók kis csoportja Dr. Török Tamás vezetésével üzemlátogatáson vett részt az esztergomi  Suzuki gyárban, ahol részletes tájokoztatást kaptak a Présüzemben, a Hegesztő üzemben, a Szerelő üzemben és a Festő üzemben folyó tevékenységekről, és az üzemek bejárása közben választ kaphattak az egyetemi elméleti órákon hallottaknak a gyakorlatba átültetésének a sajátosságairól. Emellett a csoportot kalauzoló Sipos Tamás úr minden egyes gyártási műveletnél külön is felhívta a figyelmet a legújabb és/vagy legérdekesebb gyártás- és felülettechnikai megoldásokra.

Az üzemlátogatás után a hallgatók és kísérő tanáraik a Suzuki gyár gyakornoki programjairól is kaptak tájékoztatást, mely gyakornoki program keretében a Suzukinál évente 15-20 főt tudnak fogadni szakmai gyakorlatra és további 30 főt az ún. kooperatív képzési programjukra, melyek mindegyikéhez ösztöndíjas támogatást is nyújtanak.

Hallgatók a Suzukinál