Pillanatkép két előadás közt..">
XV. Fémkohász Szakmai Nap
Tanszék: | Dátum: 2014 | 11 | 13 | Írta: Harangi Zoltán
Prof. Dr. Palotás Árpád dékán úr megnyitja a rendezvényt.

Prof. Dr. Palotás Árpád dékán úr nyitóbeszéde közben.

XV. Fémkohász Szakmai Nap a Miskolci Egyetemen

2014. november 7-én már tizenötödik alkalommal került sikeresen megrendezésre a Műszaki Anyagtudományi Kar hallgatóinak és oktatóinak első kézből való tájékoztatása céljából megszervezett szeminárium, melyet évről évre az OMBKE Fémkohászati Szakosztálya szervez, bevonva az Egyetemi Osztály aktivistáit és a Metallurgiai és Öntészeti Intézet munkatársait.Az idei rendezvényt a kar ez éven hivatalba lépett új dékánja, Prof. Dr. Palotás Árpád Bence nyitotta meg.A korábbi rendezvények szervezésében is meghatározó szerepet vállalt Hajnal János visszatekintett az „Elmúlt 14 év”-re, majd következtek a szakmai előadások, Balázs Tamás levezető elnökletével.

A rendezvényen az alábbi előadások hangzottak el:

Színesfém félgyártmány raktári kereskedelem szerepe a hazai piacon
Róna Gábor Martin Metal Product Kft,
ügyvezető igazgató

Kiváló ötvözetek előállítása újrahasznosítással. Bemutatkozik a Scepter Tatabánya Kft
Szőllősi Lóránd Scepter Tatabánya Kft,
ügyvezető igazgató

Az inert anódok fejlesztésének helyzete az elektrometallurgiában
Dr Horváth János Alumínium 2000 Kft,
ügyvezető igazgató

Fémforrások és fémkinyerési technológiák a vashulladék feldolgozás során
Dr Lukács Pál ALCUFER Kft,
fejlesztési igazgató

Tűzzománc-bevonatok fejlesztését támogató vizsgálatok
Lassú Gábor PhD hallgató, Dr Lakatos János intézetigazgató,
Dr Török Tamás egyetemi tanár – Dr Tóth István műszaki tanácsadó, Biri József ügyvezető
Miskolci Egyetem – TOBIZO Kft, Kecskemét

Hozzászólások és a szakmai vita után koncert következett, melyet a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének rézfúvós növendékei adtak.

Ipari szakemberek és egyetemi hallgatók, az előadásokat figyelve.

A nagy sikerű koncert után a résztvevők – ipari szakemberek, oktatók, kutatók, hallgatók – közös asztaltársaságokat alakítva, órák hosszat beszélgettek a Szakmai Nap aktualitásairól, az alumínium félgyártmányok gyártásáról, az alumínium öntészet magyarországi dinamikus fejlődéséről, a színesfémek és egyéb fémhulladékok feldolgozásáról és a fémipari gyártástechnológiákhoz számos ponton kapcsolódó felülettechnikai eljárásokról.

A rendezvényről készült további fotókat az alábbi galériában tekinthetik meg.

XV. Fémkohász Szakmai Nap