dunaferr39">
Előadást tartott az MSM
Tanszék: | Dátum: 2014 | 04 | 05 | Írta: Harangi Zoltán
Dr. Sziklavári István

Április 03.-án az Üstmetallurgia tantárgy keretében tartott előadást a Metallurgiai és Öntészeti Intézet multimédiás előadótermében dr. Sziklavári István az építés alatt álló Digép Hungary Miskolc Steel Mills Kft./Mini Mill műszaki tanácsadója.

Az előadás keretében megtudhattuk, hogy a hosszú időn át hányattatott sorsú, sok alkalommal cserben hagyott kohász társadalom lassacskán saját szemével láthatja a diósgyőri acélgyártás újra indítását. Egyre kecsegtetőbbek a jelek, most már az illetékes hivatalok, szervezetek is támogatásukat fejezték ki, a legjobb közös megoldás megtalálásában érdekeltek.Az épülő acélműben számos szakterületre várják vissza ( acélgyártás, hengerlés, minőségbiztosítás, tüzeléstechnika ,stb. )  úgy a régi tapasztalt szakembereket ,mint a fiatal pályakezdő mérnököket.
A Mini Mill 2016- ban kezdi meg termelését ,de a szakemberek felvétele folyamatosan történik majd ,mely  egy – két hónapon belül elkezdődik.

Előadást tartott az MSM